۱ دقیقه
شکرگزاری باید تبدیل به شخصیت ما شود

شکرگزاری باید تبدیل به شخصیت ما شود

blank

شکرگزاری باید تبدیل به شخصیت ما شود یعنی باید برای ما به عنوان یک کار همیشگی در برنامه زندگیمان باشد و مدام سپاسگزاری را انجام بدهیم تا سپاسگزاری در شخصیت ما بنشیند و ما تبدیل به یک شخصیت سپاسگزار شویم پس نباید این طور فکر کنیم که سپاسگزاری کاری مقطعی است که آن را در یک مدت زمانی انجام دهیم و بعدا آن را کنار بگذاریم .

اگر ما شکرگزاری از خدا را به صورت دائمی انجام ندهیم این عمل شایسته یک انسان نیست چون ما هر لحظه داریم از نعمت های خداوند استفاده می کنیم همین نفس کشیدن را در نظر بگیریم که زندگی ما به آن وابسته است و اگر چند لحظه قطع شود زندگی ما با همه داریی و نعمت هایمان پایان می یابد اگر ما بخواهیم برای همین نفس کشیدن شکرگزاری خدا را بجا آوریم باید به ازای هر نفسی که می کشیم سپاسگزار باشیم ، هر شخص بالغ حدودا ۱۵ بار در دقیقه نفس می کشد ، تعداد نفس ها برای یک روز حدودا ۲۲ هزار بار می شود ، پس اگر ما بخواهیم فقط برای نفس هایمان خدا را شکر کنیم روزی ۲۲ هزار بار شکر بدهکار هستیم .

حالا تعداد نفس های ما در کل عمرمان را در نظر بگیرید که چه عدد بزرگی می شود حالا اگر بخواهیم بقیه نعمت های خدواند را هم در نظر بگیریم که یک عدد بی نهایت به دست می آید که متوجه می شویم که ما توان سپاسگزاری از همه نعمت های خداوند را نداریم .

۱۲ هزار واکنش شیمیایی متفاوت در بدن وجود دارد که هنگام شکرگزاری برای شفا یافتن بدن فعال می شود

 پس اول اعتراف می کنیم که ما توان به جا آوردن شکر نعمت های خداوند را نداریم و بعد از آن اگر بخواهیم رسم ادب را به جا آوریم باید حداقل هر روز مدتی را به سپاسگزاری اختصاص بدهیم و سپاسگزاری را به برنامه روزانه خود تبدیل کنیم .

منت خدای را عزوجل که طاعتش موجب قربتست و بشکر اندرش مزید نعمت. هر نفسی که فرو میرود ممد حیاتست و چون برمیاید مفرح ذات. پس در هر نفسی دو نعمت موجودست و بر هر نعمتی شکری واجب

از دست و زبان که برآید   کز عهده شکرش بدرآید

بنده همان به که ز تقصیر خویش  عذر بدرگاه خدای آورد

ور نه سزاوار خداوندیش  کس نتواند که به جای آورد

اگر فقط به یک نعمت بینایی خود توجه کنیم که چه نعمت بزرگ و بی منتهایی است که اگر نبود واقعا چقدر از زیبای ها بی بهره میشدیم تازه متوجه می شویم که خداوند چقدر به ما نعمت داده است و حتی از شکرگزاری که می کنیم هم شکرگزاری کنیم که خود خداوند است که نعمت هایش را به یاد ما می آورد و ما را متوجه نعمت های بی کرانش می کند تا ما شکر نعمت هایش را بجا آوریم .

خدایا شکرت که مرا به یاد نعمت هایم می اندازی تا شکر نعمت هایت را به جا آورم و در زمره غافلان و کفران کنندگان نعمتهایت نباشم

خیلی از چیزهایی که ما الان داریم و با بی تفاوتی از کنار آن رد می شویم برای خیلی ها همان چیز آرزوست پس بیاییم به جای غرو نق زدن شکرگزار نعمت های بیشمار خداوند باشیم .

کسی که بتواند همواره با دیدگاه سپاسگزاری به زندگی نگاه کند و همواره به دنبال بهانه ای باشد که خداوند متعال را شکر بگوید و از خدای خود تشکر کند به زندگی چنین انسانی سیل عظیمی از نعمت ها سرازیر خواهد شد و این انسان محبوب خداوند متعال است و خدواند چنین انسانی را دوست دارد و به او پاداش می دهد .

سعی کنیم حتی در سخت ترین شرایط هم به دنبال نکاتی مثبت در زندگیمان باشیم که بخاطر آن ها از خداوند سپاسگزاری کنیم اگر برای ما در ظاهر اتفاق بدی هم افتاد باز هم جای شکرگزاری دارد چون امکان داشت که بدتر از آن هم اتفاق بیفتد .

از نعمت هایی که اکنون داریم باید لذت ببریم تا نعمت های بیشتری به زندگی ما وارد شود

همه ما در زندگی هدف هایی داریم یا با مسائلی در زندگی سروکار داریم و برای حل آن ها سعی و تلاش می کنیم و شاید گاها زمان زیادی را صرف رسیدن به آن ها کنیم ولی اگر خود را موظف به شکرگزاری روزانه کنیم و شکرگزاری را به برنامه روزانه خود تبدیل کنیم خیلی راحت تر و سریع تر به اهدافمان می رسیم و مسائل زندگیمان حل می شود .

کسی که ثروتمند واقعی است حتما انسان سپاسگزاری است

وقتی چیزی به ما داده شود ، آن زمان است که می گوییم سپاسگزارم پس زمانی که ما چیزی را دریافت می کنیم تشکر می کنیم پس سپاسگزاری آخرین مرحله دریافت کردن است پس شکرگزاری ما را در مرحله دریافت قرار می دهد ، یکی از قدرتمند ترین و سریع ترین راه هایی که ما را به خواسته هایمان می رساند این است که قبل از اینکه به خواسته خود برسیم ، شکر آن نعمت را بجا آوریم .

شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید

امروزه رنگ آمیزی بزرگسالان طرفداران زیادی پیدا کرده و همچنین کتاب رنگ آمیزی بزرگسالان جزء پرفروش ترین کتاب های دنیا قرار گرفته چون رنگ آمیزی راهی برای توجه بیشتر به کودک عزیز درونمان هست ما در سایت رنگ آرامش برای شما طرح های ماندالا را به صورت رایگان آماده کرده ایم که می توانید از قسمت دانلود های رایگان آن ها را دریافت کرده و از رنگ آمیزی آن ها لذت ببرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *