۱ دقیقه
نقاشی ماندالا

آموزش نقاشی ماندالا | همراه ۲ فیلم آموزشی رایگان

blank

نقاشی ماندالا یک تجربه بسیار شیرین و لذت بخش است که به ما اجازه می دهد طعم دلنشین شادی و آرامش را بچشیم چون در هنگام نقاشی ماندالا ما به درون خود نگاه می کنیم و شکل ها و رنگ هایی را روی کاغذ می آوریم که بیانگر آن چیزی است که درون ذهن ما می گذرد . نقاشی و رنگ آمیزی یک طرح ماندالا یکی از بهترین ابزارهای ذهن آگاهی است که باعث افزایش سطح آگاهی و انرژی ما می شود .

۱۲۰ طرح رنگ آمیزی منحصر بفرد با شعر فارسی با ۹۰% تخفیف فقط ۱۲,۹۰۰ تومان

با رنگ آمیزی و اشعار فارسی حس و حالتان را خوب کنید

بهترین چیزی که درباره نقاشی ماندالا به نظر می رسد این است که شما آزادید هر شکل و رنگی را انتخاب کنید که احساس می کنید بیشترین ارتباط را با درون شما دارد به عبارت دیگر شما می توانید با نقاشی ماندالا ، دنیای درون خود را روی کاغذ بیاورید و به نظاره آن بنشینید ، در نقاشی ماندالا به این نکته کلیدی و مهم توجه کنید که در انتخاب های خود به دنیای درونتان نگاه کنید و از آن الهام بگیرید و از کودک درونتان بخواهید که شما را در این راه همراهی کند ، ببینید کودک عزیز درونتان چه رنگی یا چه شکلی را انتخاب می کند ، به او توجه کنید تا صدایش را بشنوید و پیامش را دریافت کنید .

۱۲۰ طرح رنگ آمیزی منحصر بفرد ماندالا با کلمه با ۹۰% تخفیف فقط ۱۲,۸۰۰ تومان

با رنگ آمیزی فقط چند دقیقه تا احساس خوب فاصله دارید

این مقاله را هم بخوانید : ماندالا چیست ؟

ما در این آموزش روش کلی نقاشی ماندالا را به شما نشان می دهیم اما به یاد داشته باشید ماندالایی که نقاشی و رنگ آمیزی می کنید مال شماست پس از تمام خلاقیت خود استفاده کنید تا طرحی را آماده کنید که منحصر بفرد شماست . وقتی با مراحل کشیدن یک ماندالا آشنا شدید ، با هر بار تمرین مهارت بیشتری پیدا می کنید ، سعی کنید به کودک عزیز خلاق درونتان اجازه خودنمایی بدهید ، هر بار که این کار را انجام دهید در نقاشی ماندالا ماهرتر می شوید و از طرح های جدیدی که کشیده اید لذت بیشتری می برید ، سعی کنی در همه مراحل رنگ آمیزی همزمان که در حال لذت بردن از رنگ آمیزی هستید  توجهتان به دنیای درونتان باشد و از آن آگاه باشید .

18 ساعت صدای طبیعت

۱۸ ساعت صدای طبیعت آرامش بخش با ۷۰ درصد تخفیف فقط ۹,۹۰۰ تومان

فیلم آموزشی رسم ماندالا مرحله به مرحله

آموزش نقاشی ماندالا
پخش ویدیو
آموزش نقاشی ماندالا
پخش ویدیو
20 ساعت صدای طبیعت ناب و بکر

۲۰ ساعت صدای طبیعت ناب و بکر با ۷۰ درصد تخفیف فقط ۱۰,۹۰۰ تومان

آموزش رسم ماندالا به روایت تصویر

مراحل نقاشی ماندالا

راهنمای رسم گام به گام ماندالا

موارد مورد نیاز برای نقاشی ماندالا : برای نقاشی ماندالا به ابزار خاصی نیاز ندارید ، تمام چیزی که به آن ها نیاز دارید عبارتند از : کاغذ ، مداد ، پاک کن و خط کش

در مرحله اول شما نیاز به یک مربع دارید که این مربع به هر اندازه ای که شما می خواهید می تواند باشد ، اما هر چه اندازه انتخاب شده بزرگتر باشد فضای بیشتری را برای کشیدن جزئیات در اختیار شما قرار می دهد .

در مرحله بعد با کشیدن دو خط عمود بر هم مرکز مربع را پیدا می کنیم و یک سری دایره اطراف این نقطه رسم  کنید ، برای رسم دایره می توانید از خط کش استفاده کنید به این شکل که از نقطه وسط به اندازه ۱ سانتی متر اندازه گیری کنید و در چهار سمت بالا ، پائین ، چپ و راست مرکز مربع نقطه هایی با فاصله های ۱ سانتی متر قرار دهید و از این چهار نقطه برای رسم دایره استفاده کنید

در مرحله بعد فاصله دیگری را از مرکز مربع در نظر بگیرید ، مثلا فاصله ۲ سانتی متری و همان کاری که در مرحله قبل انجام دادیم را دوباره تکرار کنید و چهار نقطه در چهار سمت نقطه مرکزی به فاصله ۲ سانتی متر قرار داده و دایره را رسم کنید .

حالا همین عمل را برای هر تعداد دایره ای که می خواهید در اطراف مرکز دایره رسم کنید ادامه دهید .

حالا زمان آن رسیده با یک خط افقی ، نقاطی که در سمت راست و چپ مرکز مربع هستند را به هم وصل کنید و همین کار را با یک خط عمودی برای نقاط بالا و پائین مرکز مربع انجام دهید .

در مرحله بعد ما به دو خط عمود بر هم نیاز داریم که از مرکز دایره عبور کنند و با دو خط رسم شده در مرحله قبل زاویه ی ۴۵ درجه بسازند .

حالا می خواهیم دایره ها را رسم کنیم ، برای این کار از یک نقطه شروع می کنیم و با یک منحنی نقطه را به نقطه بعدی وصل می کنیم ، در این مرحله حساسیت به خرج ندهید ، فقط سعی خودتان را کنید که بهترین دایره ای که می توانید را رسم کنید ، در دفعات بعدی که این کار را انجام دهید برایتان راحت تر می شود .

اگر نمی خواهید مراحل بالا را انجام دهید ما برای شما طرح های نموداری دایره ای را آماده کرده ایم که می توانید از لینک زیر آن ها را دانلود کرده و چاپ کنید و مراحل بعدی رسم ماندالا را روی آن ها انجام دهید .

نمودار دایره ای
نمودار دایره ای

حالا آماده اید که ماندالای خود را بکشید ، برای این کار می توانید از یک رنگ یا دو رنگ یا هر تعداد رنگی که می خواهید استفاده کنید ، رسم را می توانید از دایره کوچک درونی یا از دایره بزرگ بیرونی شروع کنید یا اینکه می توانید به کودک عزیز درونتان توجه کنید و ببینید که از او چه الهامی را دریافت می کنید . برای رسم خود می توانید از دایره ، مربع یا اشکالی مانند قطرات باران و یا هر شکل دیگری استفاده کنید .

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که هر شکلی را که انتخاب کردید و در هر جا که کشیدید حتما در نقطه متقارن روی خطوط دیگر هم آن را تکرار کنید و به همین شکل به تکرار الگوی خود بپردازید ، ایجاد تکرار یک عنصر اصلی در رسم ماندالا به حساب می آید .

هر چقدر که شکل های بیشتری می کشید ماندالای شما شلوغ تر و پیچیده تر می شود ، رسم ماندالا را به آرامی انجام دهید و در هنگام رسم به کودک درونتان توجه کنید ، هر شکلی را که انتخاب کرد در کل دایره تکرار کنید ، به این شکل شما موفق به رسم ماندالا می شوید .

حالا زمان رنگ آمیزی ماندالاست ، برای رنگ آمیزی ماندالا هم باز به درون خود نگاه کنید و از درون خود برای رنگ آمیزی الهام بگیرید .

شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید

امروزه رنگ آمیزی بزرگسالان طرفداران زیادی پیدا کرده و همچنین کتاب رنگ آمیزی بزرگسالان جزء پرفروش ترین کتاب های دنیا قرار گرفته چون رنگ آمیزی راهی برای توجه بیشتر به کودک عزیز درونمان هست ما در سایت رنگ آرامش برای شما طرح های ماندالا را به صورت رایگان آماده کرده ایم که می توانید از قسمت دانلود های رایگان آن ها را دریافت کرده و از رنگ آمیزی آن ها لذت ببرید

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *