۱ دقیقه
ابزار مناسب رنگ آمیزی بزرگسالان

ابزار مناسب رنگ آمیزی بزرگسالان | راهنمای کاربردی

blank

رنگ آمیزی یکی از لذت بخش ترین کارهایی است که برخی افراد در سن های مختلف از جمله بزرگسالان ، آن را انجام می دهند ؛ برخی افراد ، انرژی های بسیار مثبتی را از رنگ آمیزی می گیرند . شما برای رنگ آمیزی به ابزار مناسب آن نیاز دارید که فراهم کردن آن ها ، کار چندان سختی نخواهد بود ، در ادامه توضیحاتی درباره ابزار مناسب رنگ آمیزی بزرگسالان به شما داده خواهد شد .

۱۲۰ طرح رنگ آمیزی منحصر بفرد با شعر فارسی با ۸۰% تخفیف فقط ۲۰,۰۰۰ تومان

با رنگ آمیزی و اشعار فارسی حس و حالتان را خوب کنید

معرفی و مقایسه ابزار های رنگ آمیزی

به طور کلی ، ماژیک ، مداد رنگی و روان نویس نوک نمدی ، ابزار های پر استفاده ای برای رنگ آمیزی بزرگسالان می باشند ؛ اگر به صورت حرفه ای رنگ آمیزی نمی کنید ، نیازی به استفاده از ماژیک یا مداد رنگی خاصی برای رنگ کردن نخواهد بود .

البته توجه داشته باشید که کیفیت ابزار ها ، یعنی کیفیت ماژیک ، مداد رنگی یا روان نویس نوک نمدی که استفاده می کنید ، بر روی رنگ آمیزی تان تا حدی تاثیر گذار خواهد بود ؛ به همین دلیل ، پیشنهاد می شود که سعی کنید از ابزارهای با کیفیت بهره بگیرید تا رنگ آمیزی که انجام می دهید دلپذیرتر باشد و از آن لذت بیشتری ببرید .

ابزار رنگ آمیزی در حالت عادی ، به سه سطح حرفه ای ، نیمه حرفه ای و کودکان تقسیم بندی می شود ؛ مداد رنگی های حرفه ای که برند های مختلفی دارند ، قیمت بالایی نیز دارند و برای خرید آن ها ، باید هزینه زیادی بپردازید .

به طور کلی ، ابزار های رنگ آمیزی حرفه ای سطح بالایی دارند و کیفیت بسیار خوبی را دارا می باشند ؛ ترکیب و تنوع رنگ در آن ها ، بسیار زیاد می باشد و از اصلی ترین دلایل گرانی قیمت آن ، همین مسئله است .

پیشنهاد می کنیم اگر به صورت حرفه ای نقاشی نمی کنید ، از ابزار رنگ آمیزی نیمه حرفه ای استفاده کنید ؛ خرید و استفاده از ابزار رنگ آمیزی حرفه ای مانند ماژیک یا مداد رنگی های قیمت بالا ، برای افراد غیر حرفه ای ، به صرفه نخواهد بود .

اگر شما کار رنگ آمیزی را بر روی کتاب رنگ آمیزی بزرگسالان انجام می دهید ، هیچ نیازی به استفاده از ابزار های حرفه ای ندارید و می توانید کار خود را با استفاده از ابزار رنگ آمیزی بزرگسالان نیمه حرفه ای یا حتی کودکان ، پیش ببرید .

ابزار رنگ آمیزی بزرگسالان نیمه حرفه ای ، از نظر کیفیت و سطح ، بالا تر از کودکان و پایین تر از حرفه ای خواهد بود ؛ در حالت عادی ، می توان برخی ابزار های رنگ آمیزی که در این دسته قرار می گیرند را، به عنوان به صرفه ترین ابزار های رنگ آمیزی بزرگسالان معرفی کرد .

ابزارهای رنگ آمیزی کودکان هم برای کودکان ساخته شده است و از نظر تنوع رنگ ، کیفیت ، سایز و … کاملا متفاوت از دو دسته دیگر می باشد ؛ از آن جایی که ممکن است استفاده از ماژیک یا مداد رنگی برای کودکان ضرر داشته باشد ، این ابزار های رنگ آمیزی برای کودکان ، به گونه ای طراحی شده است که کمترین خطر، کودکان را تهدید کند و کمترین ضرر را برای سلامتی آن ها داشته باشد .

برخی افراد علاقه به رنگ آمیزی با ماژیک دارند ؛ رنگ آمیزی با ماژیک دشوار تر از رنگ آمیزی با مداد رنگی می باشد. البته برخی نقاشی ها به گونه ای کشیده شده اند که فقط باید آن ها را با ماژیک رنگ آمیزی کرد و رنگ آمیزی آن ها با استفاده از مداد رنگی یا روان نویس نوک نمدی ، کار اشتباهی خواهد  بود .

توجه داشته باشید که برخی ابزار های رنگ آمیزی نیمه حرفه ای ، قیمت بالا و کیفیت پایینی دارند ؛ اما در حالت عادی ، اکثر این ابزار ها به صرفه هستند و نسبت به کیفیت خوبی که دارند ، قیمت پایینی را خواهند داشت .

استفاده از ماژیک برای نقاشی هایی که نیاز به رنگ های روشن دارند ، پیشنهاد می شود ؛ سرعت رنگ آمیزی با ماژیک ، بیشتر از مداد رنگی است اما باید مراقبت های ویژه تری از نقاشی ، هنگام رنگ آمیزی با ماژیک کرد .

برای رنگ آمیزی نقاشی هایی که طرح های شلوغی دارند و به نوعی ریز به حساب می آیند ، از روان نویس نوک نمدی استفاده می کنند ؛ استفاده کردن از روان نویس نوک نمدی به عنوان یکی از ابزار های رنگ آمیزی بزرگسالان ، دقیقا مانند ماژیک می باشد . اما یکی از تفاوت هایی که روان نویس نوک نمدی با ماژیک دارد ، این است که ماژیک نوک ضخیم تری دارد اما روان نویس نوک نمدی، دارای نوک نسبتا نازکی می باشد و به همین دلیل است که برای رنگ آمیزی نقاشی های ریز و پر نقش کاربرد دارد .

معرفی مداد رنگی مناسب برای رنگ آمیزی بزرگسالان

مداد رنگی های مختلفی در بازار وجود دارند که کیفیت های متفاوتی دارند و به واسطه آن ، قیمت ها هم متغیر خواهند بود ؛ برند هایی که بیشترین استفاده را در کشور ما دارند ، فابر کاستل ، ادمیرال،  فلامینگو ، ووک ، استابیلو، پیکاسو، استدلر و … می باشند .

مداد رنگی های فابرکاستل ، محصول کشور آلمان هستند و از نظر کیفیتی در سطح بسیار خوبی قرار دارند ؛ تنوع رنگ در این مداد رنگی ها بسیار بالا است و شما می توانید هر رنگی که نیاز دارید را به صورت تکی هم خریداری کنید ، نوک این مداد رنگی ها به سختی خرد می شود و همین امر باعث می شود تا مداد رنگی عمر بیشتری داشته باشد .

مداد رنگی های پیکاسو، از نظر کیفیت در سطح متوسطی قرار می گیرند و قیمت آن ها هم بسیار معقول می باشد؛ یکی از پر فروش ترین و البته پر طرفدار ترین مداد های رنگی در بین دانش آموزان، پیکاسو می باشد که بسته های آن از ۶ رنگ تا ۷۲ رنگ موجود می باشند و شما می توانید با توجه به کاری که انجام می دهید، از آن ها استفاده کنید.

مداد رنگی های پیکاسو برای افرادی که می خواهند با پرداخت هزینه نسبتا کم ، مداد رنگی های با کیفیتی داشته باشند مناسب است و یکی از به صرفه ترین مداد رنگی های موجود در بازار لوازم التحریر ایران می باشد .

مداد رنگی های ادمیرال که ساخت ایران می باشند ، از نظر کیفیتی در سطح متوسطی قرار دارند و خرید آن به افراد مبتدی پیشنهاد می شود ؛ ادمیرال ، پر استفاده ترین مداد رنگی در بین مداد رنگی های ایرانی می باشد که قیمت نسبتا مناسبی هم دارد و کیفیت مطلوبی را ارائه می دهد .

برند استابیلو را هم اکثر افرادی که رنگ آمیزی بزرگسالان یا نقاشی را به صورت حرفه ای انجام می دهند، می شناسند؛ این برند هم مانند استدلر یکی از معروف ترین برند های مداد رنگی در کشور ما و اکثر کشور های جهان می باشد و همواره لوازم التحریر های با کیفیتی را تولید می کند.

استدلر هم یکی دیگر از برند های معروف در بازار لوازم التحریر می باشد ؛ استدلر هر ساله مداد رنگی های متنوعی را با کیفیت های بسیار بالا تولید و به کشور های دیگر صادر می کند . این برند محبوبیت بسیار بالایی در بین کودکان و بزرگسالان دارد .

استدلر هم یکی دیگر از برند های معروف در بازار لوازم التحریر می باشد ؛ استدلر هر ساله مداد رنگی های متنوعی را با کیفیت های بسیار بالا تولید و به کشور های دیگر صادر می کند . این برند محبوبیت بسیار بالایی در بین کودکان و بزرگسالان دارد .

معرفی ماژیک مناسب برای رنگ آمیزی بزرگسالان

ماژیک هم یکی دیگر از ابزارهای رنگ آمیزی بزرگسالان می باشد که برند های مختلفی هم دارد ؛ برای مثال ، ماژیک هایی که برند بیک دارند ، کیفیت نسبتا مطلوبی دارند و برای افراد حرفه ای و نیمه حرفه ای مناسب خواهند بود ؛ در ساخت این ماژیک ، از مواد سمی استفاده نشده است و به راحتی می توانید آن را در اختیار کودکان تان قرار دهید ، بیک محصولات رنگ آمیزی و نوشت افزاری زیادی دارد و یکی از محبوب ترین برند های کشور فرانسه می باشد .

ماژیک اشنایدر، پنتر ، فابر کاستل و … هم دیگر برند های ماژیک می باشند ؛ ماژیک های پنتر، یکی از پر استفاده ترین ماژیک ها در بین برند های موجود در کشور ما می باشند که قیمت به صرفه ای هم دارند .

ماژیک اشنایدر که نوعی روان نویس نوک نمدی است ، محصول کشور آلمان می باشد و کیفیت نسبتا بالایی دارد و به صورت تکی هم فروخته می شود ؛ این ماژیک برای افرادی که علاقه به رنگ آمیزی با ماژیک رو دارند ، مناسب هست .

پریمو هم یکی دیگر از برند های ماژیک است که کیفیت مناسبی دارد ؛ این ماژیک در کشور ما تقریبا کم یاب است. پریمو برندی ایتالیایی می باشد که مقاومت نوک آن ، زبان زد خاص و عام است .

از پریمو به دلیل مقاومت نسبتا زیاد نوک آن در برابر شکستن و خورد شدن، استفاده فراوانی می شود؛ جالب توجه است که این ماژیک بر خلاف اکثر ماژیک های موجود در بازار، قابل شستشو است و شما به راحتی و بدون اینکه از کیفیت آن کم شود ، می توانید آن را شستشو کنید .

به طور کلی ، برند های مختلفی از ابزار های رنگ آمیزی بزرگسالان در بازار وجود دارد که می توانید با کیفیت های مختلف و قیمت های متفاوتی آن ها را خریداری کنید ، در اینجا سعی کردیم یک راهنمای کلی در اختیار شما مخاطبان سایت رنگ آرامش قرار دهیم که بتواند شما را در خرید بهتر راهنمایی کند ، اگر تجربه استفاده از مداد رنگی یا ماژیک رو دارید لطفا تجربه ی خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید تا از نظرات شما برای معرفی ابزار های رنگ آمیزی بهتر ، استفاده کنیم و دیگر عزیزان هم از تجربیات شما بهره مند شوند .

شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید

امروزه رنگ آمیزی بزرگسالان طرفداران زیادی پیدا کرده و همچنین کتاب رنگ آمیزی بزرگسالان جزء پرفروش ترین کتاب های دنیا قرار گرفته چون رنگ آمیزی راهی برای توجه بیشتر به کودک عزیز درونمان هست ما در سایت رنگ آرامش برای شما طرح های ماندالا را به صورت رایگان آماده کرده ایم که می توانید از قسمت دانلود های رایگان آن ها را دریافت کرده و از رنگ آمیزی آن ها لذت ببرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *